
Pre dva dana Leskovac je dobio ogromnu čast. Naime, u okviru godine našeg grada kao prestonice naše kulture, u Narodnom muzeju je u četvrtak i petak bila izložena slika „Kosovka devojka”.
Ovo remek-delo našeg čuvenog slikara Uroša Predića, nije samo kulturno bogatstvo u punom kapacitetu te reči, već predstavlja i živi dokaz našeg postojanja, našeg kontinuiteta, našeg stradanja na Kosovu i Metohiji.Predić nam je svojom majstorskom četkicom dočarao najslavnije i najtragičnije dane naše prošlosti, ali nam je ujedno i dao putokaz u budućnost.Dok god je pred očima sveta slika nasmrt ranjenog Orlovića i devojke koja mu vida rane, Kosovo nije i ne sme biti izgubljeno.



